משרדים מעוצבים: שילוב נכון של ריהוט משרדי במתחמי עבודה משותפים

משרדים מעוצבים או מתחמי עבודה משותפים שרוצים למשוך אליהם חברות ועובדים איכותיים (שלרבים מהם יש גם אפשרות לעבוד בנוחות מהבית או מכל מקום אחר), אמורים לספק לעובד את התנאים לצורת העבודה העכשווית - משרדים מעוצבים מתוך מחשבה והבנת הצרכים של העובדים. חללי עבודה שמשכילים לעשות זאת ומשלבים ריהוט משרדי בצורה הנכונה על מנת ליצור משרדים מעוצבים זוכים לתפוסה מלאה של עובדים יצירתיים, פוריים ושמחים. 
  
במשרדים מעוצבים המתוכננים בצורה נכונה לזמננו תמצאו ריבוי שטחים משותפים, תכנון אקוסטי מוקפד לשמירה על השקט לעבודה הדורשת ריכוז, נגישות - מתחם נגיש ומותאם, טכנולוגיה מתקדמת, עם דגש חזק על עיצוב מוקפד ועל ריהוט שעונה על הצרכים התעסוקתיים והחברתיים של העובדים. משרדים מעוצבים בצורה כזאת הם הדור הבא של חללי העבודה המצליחים.

משרדים מעוצבים

כשאנשים עובדים ביחד, נוצרים קשרים ונולדים רעיונות. אנשים לומדים זה מזה, משתפים רעיונות ופרויקטים מתקדמים מהר יותר וטוב יותר. דווקא ככל שהטכנולוגיה מאפשרת לנו לעבוד בשעות שונות ומשונות ובכל חלל שהוא (כולל מהבית), עובדים מחפשים יותר הזדמנויות להיפגש עם קולגות פנים אל פנים.
חללי עבודה משותפים צצים כפטריות לאחר הגשם, אבל כדי להביא את העובדים להיפגש באמת, בצורה אופטימלית, יש צורך ליצור משרדים מעוצבים מתוך חתירה ליצירת מפגש. לפניכם הדרכים לעשות זאת בשלושה סוגי חלל שונים.

משרדים מעוצבים
 

1. חללים המיועדים לפרזנטציה

משרדים מעוצבים חייבים להכיל חללים המיועדים לפרזנטציות לרוב יכללו שילוב של מסכים וכסאות חדרי ישיבות, הפונים כולם את המציג. עובדים נוהגים להשתמש בחללים אלה כדי להציג באופן ויזואלי אינפורמציה ונתונים, להשתתף בהדרכה או לשמוע מדובר כלשהו. עיצוב נכון יעודד את המשתתפים להביט אל הדובר, לשאול שאלות ולהשתתף במפגש באופן אקטיבי. הפגישות עשויות להתארך וחשוב ליצור נוחות מרבית של היושבים בחדר. שולחן רחב ידיים לצד כסאות חדרי ישיבות מעוצבים ונוחים יעשו את העבודה, ועדיף לייעד לחדר חלל גדול ומאוורר, כזה שנוח ונעים לשהות בו זמן רב. 

משרדים מעוצבים

2. משרדים מעוצבים חייבים להכיל גם חללים המיועדים לחשיבה אסטרטגית

סיעורי מוחות מחייבים חשיבה יצירתית, וחשיבה יצירתית מתרחשת הרבה יותר טוב בתוך משרדים מעוצבים בקלילות מאווררת. חלל כזה חייב לכלול ריהוט משרדי ששם דגש על ישיבה נוחה ופחות פורמלי כמו ספות וכסאות אירוח, ולהיות מתוכנן בצורה שתאפשר פרטיות, למניעת הפרעות וקטיעת חוט המחשבה. הוספת כלים טכנולוגיים מתאימים תאפשר הצטרפות מרחוק גם של קולגות שלא יכלו להגיע פיזית, אבל נחוצים לדיון.
 

3. חללים המיועדים לאינטראקציה חברתית בתוך אותם משרדים מעוצבים

כבר אמרנו שמפגש חברתי תורם ליצירתיות ולפרודוקטיביות, ולא יועילו לנו משרדים מעוצבים, יפים ומפוארים ככל שיהיו, שלא כוללים חלל משותף שגורם לאנשים להתאסף בו ולהיפגש. החלל המשותף צריך להיות מעוצב בצורה שמעמידה את האדם, ולא "העובד", במרכז. עיצוב לא פורמלי, חמים, נעים ומזמין ניתן ליצור בעזרת ספות לאונג', כורסאות, פופים, שטיחים ובעצם כל ריהוט משרדי, אביזרים ופרטי נוי שמשדרים חום, שיתוף וקרבה. מומלץ שהריהוט יהיה מודולרי, או לפחות קל להזזה, להתאמה מרבית של השוהים בו בכל רגע. עמדת קפה נעימה בהחלט תתרום גם היא להתאספות, למפגש ולשיחה. משרדים מעוצבים בעלי חללים חברתיים כאלה זוכים לפופולריות הולכת וגוברת בשל הצורך האנושי למגע ולאינטראקציה, ומאחר שהם מוכיחים את יעילותם גם בתפוקת העובדים. 
 משרדים מעוצבים

משרדים מעוצבים לעבודה עכשווית

בדיקת שוק המשרדים בארץ ובעולם מראה מגמה ברורה של שימוש בכל האלמנטים שהזכרנו כאן, עם דגש חזק על עיצוב מוקפד ועל ריהוט שעונה על הצרכים התעסוקתיים והחברתיים של העובדים של היום. משרדים שרוצים למשוך אליהם עובד שיש לו גם אפשרות לעבוד בנוחות מהבית או מכל מקום אחר, צריכים להיות מעוצבים מתוך מחשבה ובהבנת הצרכים של העובדים של ימינו. חללי עבודה שמשכילים לעשות זאת, זוכים לתפוסה מלאה של עובדים יצירתיים, פוריים ושמחים.