הדרך הפשוטה לייצר סביבת עבודה שמחה ובריאה יותר


על פי הסוכנות האמריקאית להגנה על הסביבה (EPA), האמריקאי הממוצע מבלה 93% מזמנו בחלל סגור, ולא בחוץ, ואין סיבה לחשוב שהישראלי הממוצע שונה מכך בהרבה. עיצוב משרד מודרני צריך לכלול את כל הדרוש לשהייה ממושכת בחלל העבודה, לרבות ריהוט משרדי מתאים. אנחנו בווקסמן אוהבים לתרום את חלקנו לפרויקטים של עיצוב משרדים עם הריהוט הכי נעים, מזמין, נוח, חמים וביתי שיש - כדי שהעובדים ירגישו הכי טוב שאפשר בזמן שהם שוהים בעבודה.
ועדיין, חלל פנימי הוא חלל פנימי, ולרבים מאתנו חסר החוץ. אז אנחנו קודם כל ממליצים על יציאה החוצה כמה שיותר, ומאוד אוהבים כל פרויקט של עיצוב משרד מודרני שכולל גם עיצובי ריהוט לחללי עבודה חיצוניים. אבל מה לעשות שהרבה מהזמן שלנו אנחנו אכן צריכים להיות בין ארבע קירות? הינה משהו שאפשר לעשות - עציצים הם דרך זולה וכיפית להביא את הטבע לתוך המשרד! מסתבר שמעבר ליופי ולתחושת הטבע, יש לצמחים במשרד יתרונות רבים נוספים. הינה כמה נקודות שיגרמו לכם לרוץ למשתלה הקרובה ולמלא את המשרד בירוק:
1. צמחים משפרים את המצב המנטלי שלכםהחיים בני זמננו מלאים בלחצים ובגורמי חרדה, בטח בקרב עובדים בעלי שעות עבודה ממושכות, וכל אדריכל או מעצב שניגש למלאכת עיצוב משרד מודרני צריך להתייחס לכך. הכנסת צמחים למשרד היא דרך מוכחת להורדת מתחים ולהשארת מצב רוח מרומם בקרב העובדים. חוקרים מה- New University of Technology Sydney (UTS) ערכו במשך שלושה חודשים מחקר ומצאו כי עובדים שהיו להם צמחים במשרד הראו 37% פחות סימני חרדה, 58% פחות סימני דיכאון, 44% פחות סימני זעם ועוינות ו-38% פחות סימני עייפות והתשה.

2. צמחים משפרים את הפרודוקטיביות שלכםמחקרים רבים מראים כי עובדים שמחים הם עובדים יעילים ופרודוקטיביים יותר. ד"ר וירג'יניה לוהר מאוניברסיטת וושינגטון מצאה כי עובדים היו פחות לחוצים ויותר פרודוקטיביים כאשר עבדו בסביבה עם צמחייה.   


עיצוב משרד מודרני שמשדר נוחות וביתיות (צילום: Jenn Boulware, Humanscale

3. לצמחים יש יתרונות פיזייםבין יתר יתרונותיהם הגדולים, צמחים גם משחררים יותר חמצן לאוויר החדר, סופחים אליהם חמצן דו פחמני וזיהומי אוויר שונים ומייצבים את הלחות בסביבתם. כשיש אוויר נקי יותר לנשימה, העובדים פחות חשופים למחלות, והסיכוי ש"יבריזו" ממנה קטן!
עיצוב משרד מודרני: אילו צמחים הכי כדאי לשים בחדר?
אז אנחנו רוצים לעצב משרד נעים ובריא, אבל חשוב לזכור שבכל זאת מדובר על עיצוב משרד מודרני, כלומר עיצוב משרד שעובדיו באמת עסוקים. אנחנו רוצים צמחים יפים ורעננים במשרד, אבל לא רוצים להשתעבד אל הטיפול בהם, בכל זאת יש לנו עבודה משלנו. הינה מספר צמחים מצוינים שהם נוחים לטיפול, ויפריחו לכם את השממה המשרדית בכיף ובקלות:
ירקה מצויצת
אלוורה
מליסה
קקטוס
ספטיפיליום וליס
סנסיוורה

מתכננים עיצוב משרד מודרני? אלה הצמחים שהכי יתאימו לכם (צילום: Humanscale)