אודות

כשמספרים את הסיפור שלנו, הוקסמנים, אי אפשר שלא להתייחס לאהבה שלנו לחומר, לעיצוב ובעיקר לשילוב ביניהם. למעלה מארבעים שנה חברת וקסמן מובילה בישראל את תפיסת סביבת העבודה הארגונומית והמעוצבת, ובתקופה בה מרחבי העבודה מקבלים משמעות מעבר לתפקוד החלל עצמו, כל אחד מדגמי הקולקציה של וקסמן מעניקים ללקוח ולמעצב אמצעי להעביר מסר, מסר שיציג את האיכויות המיוחדות של כל חברה וישקף את הערכים הייחודים לה.
חברת וקסמן הינה חברה משפחתית ותיקה שנוסדה ב 1977 ומנוהלת כיום ע"י מיכל וקסמן הדור הממשיך. וקסמן, עם אולם תצוגה ייחודי ומפעל יצרני הגדול בארץ מובילה את התפיסות העיצוביות החדשות לגבי סביבות עבודה, פריטי ריהוט לחללי פנאי, כסאות וריהוט ארגונומי של מיטב המותגים. פריטי הריהוט בקולקציה של וקסמן הם תוצר של ניסיון רב שנים ומומחיות, וניתוח מתמיד של דרישות השוק תוך אימוץ שיטות וטכנולוגיות חדישות הנותנות מענה לשינויים הדינמיים בתחום.
שיתוף הפעולה הקפדני בין וקסמן למותגי העל איתם היא עובדת במשך שנים רבות, נקבע על פי הזיקה שבין גישתם האתית והאסתטית של אותם מותגים לבין זו של וקסמן, להפוך חומרים כמו עץ, מתכות, עור ובדים לאביזרי ריהוט יפיפיים ונגישים.
 
חלל התצוגה של וקסמן, שהוא גם הבית למותגי יוקרה בינלאומיים לעיצוב המשרד, מעניק חוויה אינטימית המשקפת את הערכים והאיכויות של החברה. "אולם התצוגה שלנו נתפס כבית, הבית של וקסמן"  מספרת מיכל, "כשהלקוח הוא אורח במלוא מובן המילה".  התחושה הביתית חיה ומורגשת היטב כבר בכניסה לאולם. הסגנון הסקנדינבי הפשטני, הגולמי והערכי, בשילוב המראה התעשייתי הגס של הבטון החשוף, הקירות הגלויים, קורות המתכת העתיקות שנחשפו בתהליך שיפוץ האולם וכמובן דיוק בפרטים הקטנים, מציגים את פריטי הריהוט למשרד באור שונה ומסקרן.
אך התוספת המשמעותית ביותר לחלל מוענקת בנגיעות האישיות בבחירת פריטי הריהוט שלוקטו ע"י מיכל במהלך השנים בשילוב חומרים אהובים עליה ובעלי משמעות המשקפים את רוחה ואופייה המיוחד של החברה, רוח המתבטאת באנושיות ובמקצוענות. "מתוך הידע המקצועי הרב שצברנו כל השנים", אומרת וקסמן, "ועם בחינות איכות החומרים שאנו עורכים, הצלחנו ללקט קולקציה מרהיבה של פריטי ריהוט. אנו ערים כל הזמן לצרכיי העבודה המשתנים, ועל כן נותנים מענה באמצעות מגוון רחב של דגמים עם הטכנולוגיה המתקדמת בתחום". כמו כן, וקסמן מתייחסת לטשטוש שחל כיום בין הריהוט הביתי לריהוט המשרדי  "טשטוש שבא לידי ביטוי גם בערבוב החומרים. את התשוקה האמיתית שלי ניתן למצוא בפריטים המשלבים חומרים, משלבים פונקציות מרובות מעבר לתפקוד החלל או המשימות המוגדרות בו. שילוב שהוא לא קונבנציונלי ומפתיע, בגוונים ובטקסטורות, כל אלה יוצרים יחד את התמהיל הנכון והאישי ביותר עבור כל מעצב, עבור כל חלל".

וקסמן היא מקור להשראה, באמצעות פריטי הריהוט הייחודים- שולחנות העבודה עם הטכנולוגיה החדישה ביותר, פינות ההסבה העדכניות לסגנון שהוא פיין ומעודן , שולחנות הישיבות המרשימים בשילוב חומרים נדיר, הכסאות הנוחים המותאמים לכל סוגי המשימות בכל חלל,  וקסמן מכניסה את עולם הערכים, ההיסטוריה ואופי החלל של הלקוח לתוך המעטפת ה"וקסמנית" המאירה על הלקוח באור ייחודי וזאת במטרה ליצור עבורו מקום המעורר יצירתיות, מקום נעים, מזמין וחם.
 
"כחברה בעלת DNA מאוד ייחודי עם צוות מקצועי שחי פה כבר שנים אנחנו מאמינים" אומרת וקסמן, "בהוויה האנושית הדוגלת באותנטיות, בישירות, בערכים מקודשים של אמון, של הסתכלות בגובה העיניים בכל אדם באשר הוא. וכמו בבית גם כאן כל אחד מוצא את מקומו כי זה בית". בבית של וקסמן חי צוות מקצועי, אשר כמו במשפחה הינו שותף מלא לדרך בעלת המסורת ארוכת השנים של עשייה ארצישראלית.
 
בחדר הישיבות, הנמצא בעומקו של חלל התצוגה, נמצאת יצירתה של האמנית טל פרנק "המטרייה " המספרת למעשה את סיפור החברה. המטרייה עשויה מעץ מגולף ולמרות קשיחות החומר היא עדינה ומלאת תנועה... ועל אף שהיא ניזוקה ונשברה היא לא נזרקת כי בתוכה שמורה הדרך, ההיסטוריה הערכים, הסיפורים והחוויות שבנו את פסיפס חייה.
"אנשים המבקרים בחלל התצוגה מספרים שהם מרגישים כמו בבית" מספרת מיכל, "זו ההשראה שלנו אליהם- הלקוחות, המעצבים והאדריכלים, השותפים שלנו לעשייה היומיומית- אנו מזמינים אותם ליצור ביחד חלל נעים מזמין ונוח, מקום של השראה".
 
מיכל וקסמן בעלים ומנכלית וקסמן - כסאות וריהוט משרדי